Dzienniczek wdzięczności, gry, zabawy, kolorowanki, plakaty

E-book “Aktywności o Wdzięczności” to zestaw materiałów do pracy i zabawy z dziećmi, w formacie .PDF, do samodzielnego wydrukowania.W skład e-booka wchodzą: dzienniczek wdzięczności, zestaw gier, zabaw i wyzwań do codziennego ćwiczenia uważności, wdzięczności oraz dostrzegania dobra, które dzieje się w życiu dzieci.

E-book dedykowany jest zarówno rodzicom, jak i specjalistom pracującym z dziećmi na zajęciach indywidualnych i grupowych. Aktywności zawarte w e-booku są odpowiednie dla dzieci już od 5 roku życia. Starsze dzieci, chodzące do szkoły poradzą sobie z samodzielnym uzupełnieniem treści, młodsze mogą to robić z pomocą opiekuna. Z myślą o nich, w materiałach uwzględnione są również aktywności, które dzieci mogą wykonać samodzielnie ( np. rysunki, kolorowanki, gry).

Co otrzymasz kupując e-book?

 • DZIENNICZEK WDZIĘCZNOŚCI - 5 stron do uzupełniania, podsumowanie minionego dnia i tygodnia z miejscem na wpisy oraz obrazki
 • ZABAWA: Nazwij swoją wdzięczność (3 arkusze)
 • ZABAWA: Wykreślanka wdzięczności
 • ZABAWA: Podaruj miłe słowo komuś, kto jest dla ciebie ważny ( 3 arkusze)
 • WYZWANIE: Wdzięczność od A do Z
 • WYZWANIE: Pozytywne zadania na każdy dzień (3 arkusze)
 • ZADANIE: Kupony na szczęśliwe chwile (4 arkusze)
 • ZADANIE: Podziękuj! 3 arkusze do personalizowanych podziękowań dla bliskich osób
 • GRA: Radosne momenty - poznajmy się lepiej
 • GRA: Na tropie małych wdzięczności 4
 • 4 KOLOROWANKIz wdzięcznością w tle
 • UZUPEŁNIANKA: Co sprawiło mi dziś radość?
 • PYTANIA POMOCNICZE do rozmów z dziećmi o wdzięczności
Format .PDF
aż 40 stron
Dostęp od razu
po zakupie
Wersja w kolorze
+ czarno-biała

+ EXTRA BONUS: 3 PLAKATY A4, do samodzielnego wydrukowania

Korzyści dla dziecka

Badania naukowe prowadzone na temat wdzięczności wyraźnie pokazują zależność pomiędzy praktykowaniem wdzięczności a zwiększonym odczuwaniem szczęścia. Dzieci które umieją wyrażać wdzięczność ( odpowiednio do swojego wieku) otrzymują też wiele korzyści fizycznych, psychologicznych i społecznych: lepiej śpią, lepiej radzą sobie ze stresem, są bardziej empatyczne i życzliwe.

Proponowane w e-booku aktywności, gry, zabawy, pomagają dziecku zapamiętać małe, ale ważne chwile w jego życiu, uczą uważności i doceniania miejsc i ludzi, którymi się otacza. Uczą samoświadomości. Zachęcają do życzliwości i okazywania sobie oraz innym uczuć.

Pobierz teraz w promocyjnej cenie

27.00
39.00 zł

Wasze opinie o e-booku

"Świetna alternatywa dla tradycyjnych elementarzy, wyklejanek czy innych książeczek dla dzieci. A do tego to fantastyczny pomysł, który nie tylko wprowadzi dzieci w świat wdzięczności i doceniania małych radości, ale ma też wartość dodatkową - daje przestrzeń, czas i sposób na budowanie relacji dziecko - rodzic ( a przede wszystkim zachęca do rozmów na tematy, na które często brakuje czasu czy okazji. Gratuluję, fantastyczny pomysł."

@psychologiczna.pl

“E-book jest cudowny! Moja córka zachwyciła się pytaniami i chociaż nie pisze jeszcze, poprosiła, żebym zapisywała jej odpowiedzi na kartkach. Odkąd zadałam pierwsze pytanie, codziennie wieczorem prosi o kolejne. :-) Pomysł z podarowaniem komuś miłego słowa - świetny! Moja córka miała milion pomysłów na to, komu i jakie słowo podarować i to było cudowne! :-) Ponieważ praktykujemy wdzięczność oraz lekcje uważności, byłyśmy obie zachwycone e-bookiem. Poleciłabym go z całego serca :-) Świetna robota!”

@yeverna
27.00
39.00 zł

Zostaw swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz

darmowe materiały wspierające rozwój dziecka:

  Zapisując się na newsletter potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności.